Przedszkole na Kopcu
by Educare

W przedszkolach Educare zachęcamy i pozytywnie motywujemy dzieci do wzięcia nauki w swoje ręce – dosłownie. Klocki, farby, piasek, woda i glina to nie tylko nośniki ich nieokiełznanej wyobraźni, ale także narzędzia, za pomocą których kształtują i poznają otaczający je świat. Dobór wszystkich zajęć nie jest przypadkowy – wybieramy je w oparciu o wiedzę o okresach sensytywnych dzieci.

Uczymy czerpania radości i satysfakcji z dobrego wykonywania swoich zadań. Dbamy o rozwój dzieci w oparciu o model edukacji spersonalizowanej i autorski program wychowawczy. Zachęcamy do rozbudzania indywidualnych pasji i pielęgnujemy wartości, które najmłodsi wynoszą z domów.

Wspieramy harmonijny rozwój dzieci, oparty na współpracy rodziców, opiekunów i naszej kadry.

Bliskie są nam wartości chrześcijańskie, które pomagają wprowadzić dzieci w świat wiary, szacunku, współpracy i chęci czynienia dobra dla drugiego człowieka.

Co nas wyróżnia

WYSOKIEJ JAKOŚCI EDUKACJA

Stawiamy na naukę przez zabawę i poznawanie. Prowadzimy zajęcia polonistyczne, matematyczne i przyrodnicze. Dbamy o aktywność fizyczną poprzez zajęcia ruchowe i muzykę z rytmiką. Budujemy naturalną dwujęzyczność dzieci poprzez stały kontakt z językiem angielskim.

NOWATORSKI PROGRAM

Realizujemy autorski program wychowawczy, u podstaw którego leży nabywanie dobrych nawyków i kompetencji społecznych, odpowiednich do faz rozwojowych dzieci. Realizujemy go z sukcesem od kilku lat.

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Prowadzimy tutoring rodzinny, będący jedną z najbardziej efektywnych metod w pracy dydaktycznej oraz wychowawczo-opiekuńczej. Głównym narzędziem wsparcia dla rodziców jest kontakt z opiekunem rodziny, skutkujący pełną i systematyczną wiedzą na temat dziecka. Organizujemy także tematyczne wykłady i warsztaty dla rodziców.

PRZEDŁUŻENIE DOMU RODZINNEGO

Jesteśmy blisko z dziećmi, ale także z rodzicami, których wspieramy tak, by przedszkole było przedłużeniem tego, czego uczą w domu. Wzajemne zrozumienie i współpraca są dla nas bardzo ważne. Tworzymy społeczność rodzin, którym zależy na spójności wartości i wymagań w domu i w przedszkolu.

program

W celu rozwijania poczucia własnej wartości i kompetencji społecznych zachęcamy dzieci do pomagania sobie nawzajem, podejmowania inicjatywy i stawania się coraz bardziej samodzielnym.
Środowisko przedszkolne obejmuje sztukę, zabawę dramatyczną, klocki, manipulatory, zabawę językami, książki, muzykę, zabawy w wodzie i piasku, budowanie dużych konstrukcji, ogrodnictwo, bieganie, wspinaczkę, opiekę nad zwierzętami oraz różnorodne duże i małe czynności motoryczne. Naszym celem jest pobudzenie naturalnej ciekawości i zainteresowania nauką każdego dziecka. Uważamy, że ważne jest, aby dzieci aktywnie uczestniczyły w procesie uczenia się, dlatego też stwarzamy wiele możliwości uczenia się przez działanie, zarówno pośredniego, jak i bezpośredniego zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Przykładowy plan dnia

  • 7:00 – 8:30 Świetlica poranna – swobodne zabawy w grupie
  • 8:30 – 9:00 Poranek edukacyjny
  • 9:00 – 9:30 Śniadanie, toaleta, mycie zębów
  • 09:30 – 11:00 Zajęcia dydaktyczne wg. planu na dany dzień
  • 11:00 – 12:00 Zabawy na świeżym powietrzu
  • 12:00 – 13:00 Obiad, toaleta, mycie zębów
  • 13:00 – 14:00 Odpoczynek/ słuchowisko/ czytanie bajek/ zabawy stoliczkowe (wg. planu danej grupy)
  • 14:00 – 14:30 Psychomotoryka – zajęcia ruchowe
  • 14:30 – 14:45 Podwieczorek
  • 14:45 – 17:00 Zabawy swobodne i tematyczne w kącikach zainteresowań

Wyżywienie

To co jemy ma ogromne znaczenie. Różnorodna i zbilansowana dieta wpływa na zdrowie i samopoczucie każdego z nas. U dzieci dodatkowo odpowiada za kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych na całe dalsze życie. Dlatego bardzo poważnie i odpowiedzialnie podchodzimy do kwestii wyżywienia. Zapewniamy zdrowe i smaczne posiłki, które są przygotowywane przez Szkołę na Kopcu, codziennie ze świeżych produktów. W przedszkolu zapewniamy śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Dbamy o indywidulane potrzeby dietetyczne.

Przykładowy jadłospis:

Śniadanie – bułka graham (gluten), masło (mleko), pasta rybna (mleko), mix sałat, ogórek zielony,  kawa zbożowa (mleko, gluten),

Obiad –  kotlet schabowy (białko, gluten, jaja), ziemniaki, surówka z marchwi i selera (seler), kompot, melon,

Podwieczorek  –  zupa pomidorowa z makaronem (seler, gluten, mleko), jabłko pieczone z cynamonem.

Mundurki

Dzieci do przedszkoli Educare przychodzą w mundurkach. Ich noszenie pomaga budować poczucie jedności i wspólnoty. Tworzy więź, która pozwala dzieciom skupić się na tym, kim są i budować poczucie własnej wartości. Badania naukowe dowodzą, że dzięki mundurkom nauczyciel lepiej odczytuje twarz dziecka, dostrzega emocje i zauważa indywidualne cechy. Od rodziców wiemy, że doceniają oszczędność czasu w porannych domowych rytuałach, gdy dziecko każdego dnia wie, co powinno założyć.

Kadra

KADRA ZARZĄDZAJĄCA

EWA MOSKAŁA

DYREKTOR

JOANNA MAMCARCZYK

WICEDYREKTOR

ANNA KRUPNIK

KOORDYNATOR FINANSOWY

JULIA GÓRAK

NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLNY

ZUZANNA MAJ

NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLNY

MARZENA WRONA

NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA

JULIA SZCZUREK

NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA

BOŻENA RANDAK

ASYSTENT NAUCZYCIELA

AGNIESZKA SOŚNICKA

TEACHER

Wsparcie administracyjne

ANNA MACIEJCZYK

POMOC ADMINISTRACYJNO-BIUROWA

Opłaty

Zależy nam, by edukacja w Przedszkolu na Kopcu była dostępna dla wszystkich zainteresowanych. W związku z tym istnieje możliwość wnioskowania o indywidualną zniżkę uzależnioną od dochodu na osobę.

Czesne w roku szkolnym 2024/2025 wynosić będzie 820 zł miesięcznie, płatne przez 12 miesięcy.

W tej kwocie zapewniamy: całodzienną opiekę, zajęcia polonistyczne, matematyczne i przyrodnicze; codzienną naukę języka angielskiego; muzykę z rytmiką; zajęcia sportowe; psychomotorykę; jazdę konną; zajęcia gospodarcze; zajęcia z integracji sensorycznej oraz zajęcia umuzykalniające wg. Batii Strauss.  

 

Pozostałe opłaty:

Wpisowe 350 zł płatne po podpisaniu umowy;

Wyżywienie;

Zakup mundurka.

Rekrutacja

Rekrutacja

Aby bliżej poznać nasze Przedszkole, zapraszamy Państwa na indywidualne spotkanie z dyrektorem, podczas którego będą mogli Państwo dowiedzieć się więcej na temat założeń programu edukacyjno-wychowawczego. Na spotkanie zapraszamy oboje rodziców.
W celu umówienia prosimy o wypełnienie formularza.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Rodzice o nas

Lokalizacja

Klecza Dolna

ul. Pniaki 4,

34-124 Klecza Górna

Telefon

Media społecznościowe

Rekrutacja trwa