Przedszkole na Kopcu
by Educare

W przedszkolach Educare zachęcamy i pozytywnie motywujemy dzieci do wzięcia nauki w swoje ręce – dosłownie. Klocki, farby, piasek, woda i glina to nie tylko nośniki ich nieokiełznanej wyobraźni, ale także narzędzia, za pomocą których kształtują i poznają otaczający je świat. Dobór wszystkich zajęć nie jest przypadkowy – wybieramy je w oparciu o wiedzę o okresach sensytywnych dzieci.

Uczymy czerpania radości i satysfakcji z dobrego wykonywania swoich zadań. Dbamy o rozwój dzieci w oparciu o model edukacji spersonalizowanej i autorski program wychowawczy. Zachęcamy do rozbudzania indywidualnych pasji i pielęgnujemy wartości, które najmłodsi wynoszą z domów.

Wspieramy harmonijny rozwój dzieci, oparty na współpracy rodziców, opiekunów i naszej kadry.

Bliskie są nam wartości chrześcijańskie, które pomagają wprowadzić dzieci w świat wiary, szacunku, współpracy i chęci czynienia dobra dla drugiego człowieka.

WYSOKIEJ JAKOŚCI EDUKACJA

Stawiamy na naukę przez zabawę i poznawanie. Prowadzimy zajęcia polonistyczne, matematyczne i przyrodnicze. Dbamy o aktywność fizyczną poprzez zajęcia ruchowe i muzykę z rytmiką. Budujemy naturalną dwujęzyczność dzieci poprzez stały kontakt z językiem angielskim.

NOWATORSKI PROGRAM

Realizujemy autorski program wychowawczy, u podstaw którego leży nabywanie dobrych nawyków i kompetencji społecznych, odpowiednich do faz rozwojowych dzieci. Realizujemy go z sukcesem od kilku lat.

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Prowadzimy tutoring rodzinny, będący jedną z najbardziej efektywnych metod w pracy dydaktycznej oraz wychowawczo-opiekuńczej. Głównym narzędziem wsparcia dla rodziców jest kontakt z opiekunem rodziny, skutkujący pełną i systematyczną wiedzą na temat dziecka. Organizujemy także tematyczne wykłady i warsztaty dla rodziców.

PRZEDŁUŻENIE DOMU RODZINNEGO

Jesteśmy blisko z dziećmi, ale także z rodzicami, których wspieramy tak, by przedszkole było przedłużeniem tego, czego uczą w domu. Wzajemne zrozumienie i współpraca są dla nas bardzo ważne. Tworzymy społeczność rodzin, którym zależy na spójności wartości i wymagań w domu i w przedszkolu.

program

W celu rozwijania poczucia własnej wartości i kompetencji społecznych zachęcamy dzieci do pomagania sobie nawzajem, podejmowania inicjatywy i stawania się coraz bardziej samodzielnym.
Środowisko przedszkolne obejmuje sztukę, zabawę dramatyczną, klocki, manipulatory, zabawę językami, książki, muzykę, zabawy w wodzie i piasku, budowanie dużych konstrukcji, ogrodnictwo, bieganie, wspinaczkę, opiekę nad zwierzętami oraz różnorodne duże i małe czynności motoryczne. Naszym celem jest pobudzenie naturalnej ciekawości i zainteresowania nauką każdego dziecka. Uważamy, że ważne jest, aby dzieci aktywnie uczestniczyły w procesie uczenia się, dlatego też stwarzamy wiele możliwości uczenia się przez działanie, zarówno pośredniego, jak i bezpośredniego zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Przykładowy plan dnia

• 7:00 – 8:30 Świetlica poranna – swobodne zabawy w grupie
  • 8:30 – 9:00 Poranek edukacyjny
  • 9:00 – 9:30 Śniadanie, toaleta, mycie zębów
  • 09:30 – 11:00 Zajęcia dydaktyczne wg. planu na dany dzień
  • 11:00 – 12:00 Zabawy na świeżym powietrzu
  • 12:00 – 13:00 Obiad, toaleta, mycie zębów
  • 13:00 – 14:00 Odpoczynek/ słuchowisko/ czytanie bajek/ zabawy stoliczkowe (wg. planu danej grupy)
  • 14:00 – 14:30 Psychomotoryka – zajęcia ruchowe
  • 14:30 – 14:45 Podwieczorek
  • 14:45 – 17:00 Zabawy swobodne i tematyczne w kącikach zainteresowań

Wyżywienie

To co jemy ma ogromne znaczenie. Różnorodna i zbilansowana dieta wpływa na zdrowie i samopoczucie każdego z nas. U dzieci dodatkowo odpowiada za kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych na całe dalsze życie. Dlatego bardzo poważnie i odpowiedzialnie podchodzimy do kwestii wyżywienia. Zapewniamy zdrowe i smaczne posiłki, które są przygotowywane przez Szkołę na Kopcu, codziennie ze świeżych produktów. W przedszkolu zapewniamy śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Dbamy o indywidulane potrzeby dietetyczne. Koszt jednodniowego wyżywienia wynosi 11 zł.

Przykładowy jadłospis:

Śniadanie- Chleb pszenno – żytni (gluten), masło 82% (białko mleko krowie), ser żółty, płatki kukurydziane z mlekiem (białko mleko krowie), herbata z cytryną

Obiad- Zupa kalafiorowa (seler, mleko) z ryżem, ziemniaki (mleko), ryba panierowana (gluten, jaja, ryba), surówka z selera (mleko ), kompot

Podwieczorek – Koktajl truskawkowy (mleko, truskawka), wafle ryżowe

Mundurki

Dzieci do przedszkoli Educare przychodzą w mundurkach. Ich noszenie pomaga budować poczucie jedności i wspólnoty. Tworzy więź, która pozwala dzieciom skupić się na tym, kim są i budować poczucie własnej wartości. Badania naukowe dowodzą, że dzięki mundurkom nauczyciel lepiej odczytuje twarz dziecka, dostrzega emocje i zauważa indywidualne cechy. Od rodziców wiemy, że doceniają oszczędność czasu w porannych domowych rytuałach, gdy dziecko każdego dnia wie, co powinno założyć.

Opłaty

Opłaty w Przedszkolu na Kopcu są ustalane indywidualnie, w zależności od możliwości rodziny. Po zapisaniu dziecka do naszego przedszkola organizowane jest spotkanie z koordynatorem ds. finansowych, podczas którego ustalana jest wysokość czesnego.

Rekrutacja

Aby bliżej poznać nasze Przedszkole, zapraszamy Państwa na indywidualne spotkanie z dyrektorem, podczas którego będą mogli Państwo dowiedzieć się więcej na temat założeń programu edukacyjno-wychowawczego. Na spotkanie zapraszamy oboje rodziców.
W celu umówienia prosimy o wypełnienie formularza.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Rodzice o nas